DHI Saç Ekimi

Standart FUE ile saç ekimi operasyonu üç aşamadan oluşur; toplama ve dizim, kanal açılması ve ekim. DHI tekniğinde ise toplanan ve dizilen saç kökleri kanal açılımı olmadan direkt deri altına yerleştirilir.
Bu işlem için çok özel aletlere ihtiyaç vardır bu aletler tek kullanımlık kaleme benzeyen bıçaklar kullanılır. Bu ince iğne uçlu bıçaklara toplanan saç kökü tek tek yerleştirilir, her bir kaleme bir saç kökü yerleştirilip cilt altına implante edilir. Bu yüzden ekipteki kişi sayısı dört veya daha fazla olabilir, burada kanal açılımı olmadığı için kanal açılırken oluşan kesiklerde olmaz. Böylece daha sıkı bir ekime olanak tanır, ayrıca kanal açılırken oluşan kesikler ne kadar küçük olsa da skar dokusu bırakarak iyileşir, bu da eğer hasta bir kez daha operasyon geçirecekse durumu bir miktar zorlaştırır, DHI tekniği ile skar doku olmaz, yuvarlak ve kıl kökü kadar açılan delik büzüşerek kapandığından hemen yanına bir delik daha açmak mümkündür, bu sayede maksimum sıkılık elde edilmiş olur
DHI saç ekimi daha çok ön çizgi çalışmalarında tercih edilir, daha fazla sıkılık gerektiren ön çizgi ekimlerinde tek başına yada standart fue ekimi ile kombine edilebilir, ince telli saçları olanlarda ve kadınlarda sıklıkla uyguladığımız yöntemdir, iyi taraflarının yanında dezavantaj sayılabilecek durum kök sayısıdır, bir seansta 3000 civarı kök nakledilebilmektedir, daha yüksek sayılar için ya iki gün operasyon olmalı (TDD: TWO DAYS DHI) ya da standart FUE ile kombine edilmelidir.